Kineziotaping

Kineziotaping

je doplňková rehabilitační metoda, která slouží k podpoře a udržení výsledků dosažených v terapii. Pomáhá ovlivnit stav pohybového aparátu, především svalů a kloubů. Dokáže snížit bolest a umožňuje kvalitnější pohyb.

Funguje na principu mírného tahu na pokožku klienta, kde přes tzv. neurofyziologické mechanismy nalepený kineziotape podráždí pokožku, ta vyšle impulzy do míchy a mozku (centrálního nervového systému) a ten reaguje úpravou pohybového chování.

Lymfotapig

je speciální technika nalepování pružných pásek v souladu s lymfatickým systémem (orientace lepení směřuje do sběrného místa lymfatického systému) a zásadami Iymfodrenáže (podpořit odtok mízní tekutiny z tkání).

Korekce

Cíleným a přesným lepením tejpů vzniká mechanická korekce, jenž velmi jemným, dlouhodobým účinkem vytváří úlevové polohy, vyrovnává svalové dysbalance, koriguje nesprávné držení těla a ovlivňuje postavení končetin.


Vlastnosti

Páska pro kineziotaping je vyrobena z bavlny, některé typy jsou potaženy turmalínem. Lepidlo, kterým je obvykle přírodní pryskyřice, je na tapu uspořádáno vlnovitě. Pásek se může natáhnout až na 160% své původní délky, je voděodolný a prodyšný. Na lidskou kůži velice dobře a šetrně přilne. Různá barevnost pásky nemá zásadní vliv na terapeutický efekt.

Spektrum jejího použití je široké - od malých dětí přes aktivní sportovce až po pacienty po úrazech a operacích.

Na rozdíl od pevných sportovních tejpů, které slouží k omezení nebo úplnému znemožnění pohybového stereotypu, neomezuje kineziotaping hybnost.


Ceník služeb zde

Objednat OnLine zde