Sportovní masáže

Sportovní masáže pomáhají při přípravě organismu na fyzickou zátěž a zároveň výrazně ulevují i po ní díky prohřátí zatěžovaných partií.


Doba trvání masáže je orientační a je závislá na fiziognomii klienta.


Masáž zad

Záda jsou největší tělesnou plochou a zároveň představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Masáž se aplikuje cca 30 minut.

Masáž šíje

Je velmi vhodná na odstranění bolestí krku a hlavy. Velmi často je vyhledávaná lidmi, co trpí migrénou. Masáž šíje odstraňuje nervozitu a celkové napětí způsobené tuhým svalstvem na krku, jeho zadní části. Tyto stavy mohou také zapříčinit následné bolesti ramen a paží, pak už se ani v klidu nevyspíte. Masáž se aplikuje cca 15 minut.

Masáž zad a šíje

Ulevuje od bolestí v hrudní a bederní oblasti páteře. Masáž odstraňuje ztuhlost svalstva a bolestivost. Masáž zad je naprosto uvolňující, dá nám vychutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění. Masáž se aplikuje  cca 45 minut.

Masáž chodidel

Včetně Achillovy šlachy a nártů

Navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest. Masáž se aplikuje cca 15 minut.

Masáž rukou a paží

Masáž je prováděná na celé délce paží od konečků prstů po ramena. Masáž rukou a paží uvolňuje bolavé namožené ruce a uvolňuje kloubní spojení v pažích, rukou a prstech. Masáž prohřívá ruce, dlaně a pomáhá odplavování odpadních látek pryč z těla. Masáž se aplikuje cca 45 minut.

Masáž hrudníku a břicha

Masáž hrudníku a břicha se soustřeďuje na naše nejdůležitější centra, kterým přináší uvolnění od tenzí a napětí. V oblasti břicha a hrudního koše je totiž uložena většina nejdůležitějších životních orgánů, včetně srdce. Sídlí zde i centrum dýchání. Masáž se aplikuje cca 30 minut.

Masáž nohou (zezadu)

Včetně plosky nohou a hýždě

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci.

Masáž hýždí je v povědomí některých lidí tabuizována. Je třeba si však uvědomit, že hýždě nemají intenzivní schopnost regeneračních a posilujících procesů a přitom jsou velmi zatížené běžným denním režimem. Nezapomeňte, že pravidelná masáž problematických partií jako jsou hýždě, napomáhají zpevňování a vyhlazování pokožky, neboť aktivuje krevní a lymfatický oběh. Masáž se aplikuje cca 40 minut.

Masáž nohou (zepředu)

Včetně nártů

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci.

Zejména masáž nártních kůstek, která spadá spíše do reflexní terapie, má velice blahodárný vliv na celkový pocit z masáže nohou. Masáž se aplikuje cca 35 minut.

Komplexní masáž

Masáž celého těla, jak název napovídá, zahrnuje masáž šíje, zad, nohou a rukou. Celá sestava je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla, jako energetického systému. Základní masážní tahy stimulují nervová zakončení ve svalech, kůži a podkoží, odstraní se povrchové vrstvy kůže, čímž se zvýší sekrece potních žláz a normalizuje se kožní napětí. Masáž pomáhá odstraňovat bolesti, vyplavovat z těla odpadní látky, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení vstřebávání otoků, snížení svalové únavy. Masáž má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány a tím blahodárně působí na celý organismus. Masáž se aplikuje cca 165 minut.