Sportovní masáže

Sportovní masáže pomáhají při přípravě organismu na fyzickou zátěž a zároveň výrazně ulevují i po ní díky prohřátí zatěžovaných partií.


Doba trvání masáže je orientační a je závislá na fiziognomii klienta.


Masáž zad

Záda jsou největší tělesnou plochou a zároveň představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Masáž se aplikuje cca 20 - 30 minut.

Masáž šíje

Je velmi vhodná na odstranění bolestí krku a hlavy. Velmi často je vyhledávaná lidmi, co trpí migrénou. Masáž šíje odstraňuje nervozitu a celkové napětí způsobené tuhým svalstvem na krku, jeho zadní části. Tyto stavy mohou také zapříčinit následné bolesti ramen a paží, pak už se ani v klidu nevyspíte. Masáž se aplikuje cca 10 - 15 minut.

Masáž zad a šíje

Ulevuje od bolestí v hrudní a bederní oblasti páteře. Masáž odstraňuje ztuhlost svalstva a bolestivost. Masáž zad je naprosto uvolňující, dá nám vychutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění. Masáž se aplikuje  cca 35 - 45 minut.

Masáž chodidel

Včetně Achillovy šlachy a nártů

Navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest. Masáž se aplikuje cca 10 - 15 minut.

Masáž rukou a paží

Masáž je prováděná na celé délce paží od konečků prstů po ramena. Masáž rukou a paží uvolňuje bolavé namožené ruce a uvolňuje kloubní spojení v pažích, rukou a prstech. Masáž prohřívá ruce, dlaně a pomáhá odplavování odpadních látek pryč z těla. Masáž se aplikuje cca 35 - 45 minut.

Masáž hrudníku a břicha

Masáž hrudníku a břicha se soustřeďuje na naše nejdůležitější centra, kterým přináší uvolnění od tenzí a napětí. V oblasti břicha a hrudního koše je totiž uložena většina nejdůležitějších životních orgánů, včetně srdce. Sídlí zde i centrum dýchání. Masáž se aplikuje cca 25 - 30 minut.

Masáž nohou (zezadu)

Včetně plosky nohou a hýždě

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci.

Masáž hýždí je v povědomí některých lidí tabuizována. Je třeba si však uvědomit, že hýždě nemají intenzivní schopnost regeneračních a posilujících procesů a přitom jsou velmi zatížené běžným denním režimem. Nezapomeňte, že pravidelná masáž problematických partií jako jsou hýždě, napomáhají zpevňování a vyhlazování pokožky, neboť aktivuje krevní a lymfatický oběh. Masáž se aplikuje cca 30 - 40 minut.

Masáž nohou (zepředu)

Včetně nártů

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci.

Zejména masáž nártních kůstek, která spadá spíše do reflexní terapie, má velice blahodárný vliv na celkový pocit z masáže nohou. Masáž se aplikuje cca 25 - 35 minut.

Komplexní masáž

Masáž celého těla, jak název napovídá, zahrnuje masáž šíje, zad, nohou a rukou. Celá sestava je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla, jako energetického systému. Základní masážní tahy stimulují nervová zakončení ve svalech, kůži a podkoží, odstraní se povrchové vrstvy kůže, čímž se zvýší sekrece potních žláz a normalizuje se kožní napětí. Masáž pomáhá odstraňovat bolesti, vyplavovat z těla odpadní látky, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení vstřebávání otoků, snížení svalové únavy. Masáž má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány a tím blahodárně působí na celý organismus. Masáž se aplikuje cca 130 - 165 minut.